Forum I Roku Informatyki UW


Join the forum, it's quick and easy

Forum I Roku Informatyki UW
Forum I Roku Informatyki UW
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadanie 2 testy

2 posters

Go down

Zadanie 2 testy Empty Zadanie 2 testy

Post by Gricha Mon Dec 19, 2011 5:11 pm

Napisałem parę prostych testów, które być może szałowe nie są, ale jakiś tam ogląd sytuacji dają:

http://students.mimuw.edu.pl/~gp306416/testyproste2.tar.gz

Testy narazie są jednorozmowowe. tj. kazdy proces uczestnik bedzie chcial jednej rozmowy.
Odpalamy rozmowy 999 (uczestnikow jest 999 nie tysiac. mozna poprawic Razz)
Wybieramy ile chcemy pokoi i jakie,

W folderze z wybranym testem wkopiowujemy wykonywalny plik uczestnicy po czym robimy ./odpal

1. test: uczestnik i chce rozmawiać z i-1 (pierwszy chce z drugim)
2. test: uczestnik i chce rozmawiac z i-1 i i-2
3. test: uczetnik i chce rozmawiac ze wszystkimi naraz z zakresu: 1..i-1 (pierwszy z drugim)

EDIT:2 nowe testy
4. test : dosyc irytujacy test. czasowo zajmuje ponad minute u mnie, a w sumie wiele nie sprawdza. znaczy w sumie kreci sie zawsze na jednym wątku. Polega na tym, że każdy i-ty chce po kolei rozmawiać raz z 1, potem z 1 2, potem 1 2 3 itd. az do 1..i-1

5.test: ten za to calkiem niezle sprawdza wielowatkowosc: 1000 uczestnikow, kazdy ma 100 rozmow z 3ma innymi wybranymi losowo uczestnikami. (musi byc chociaz 1 pokoj o rozmiarze >=4 Smile ).
Gricha
Gricha

Liczba postów : 425
Join date : 2010-10-12
Age : 32
Skąd : Myszków

Back to top Go down

Zadanie 2 testy Empty Re: Zadanie 2 testy

Post by saephir Tue Dec 20, 2011 5:32 pm

Polecam komendę: ulimit -u 2048 przed wykonaniem testów.
np. u mnie na laptopie (Fedora 11) limit procesów jest ustawiony na 1024 i w końcówce się psuło Smile
saephir
saephir

Liczba postów : 84
Join date : 2010-10-20

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum