Forum I Roku Informatyki UW


Join the forum, it's quick and easy

Forum I Roku Informatyki UW
Forum I Roku Informatyki UW
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadanie o telefonach

2 posters

Go down

Zadanie o telefonach Empty Zadanie o telefonach

Post by Gricha Wed Nov 02, 2011 5:50 pm

Hej,

Miałem problemy ze zrobieniem zadania o telefonach. http://smurf.mimuw.edu.pl/drupal6/node/82
Nie potrafię za bardzo wziąć pod uwagę przy liczeniu tego pierwszego warunku, że najpierw się nie udało. Chcemy policzyć P(A|S), czyli, że jest to ten pierwszy telefon pod warunkiem jakiegoś wydarzenia S. Mam problem z opisaniem tego wydarzenia. Powinno to być kilka wydarzeń postępujących po sobie, czyli nie wiem, coś w stylu P(A|M i N), gdzie M oznacza ze pierwszy telefon był zły więc zmieniliśmy, N, że następny był dobry?

Ogólnie jak myśleć w tym zadaniu? Czy ktoś mógłby przedstawić swoje rozwiązanie?
Gricha
Gricha

Liczba postów : 425
Join date : 2010-10-12
Age : 32
Skąd : Myszków

Back to top Go down

Zadanie o telefonach Empty Re: Zadanie o telefonach

Post by marcinek Wed Nov 02, 2011 7:21 pm

My na cwiczeniach u eryka tak to zrobilismy:
1 - zawsze dziala
2- nie dziala
3 - 1/2 zjada , 1/2 nie zjada
Kij - aut A jest nr i, aut B jest nr j // automat A to pierwszy ktory wybralismy, automat B drugi np K12 = najpierw wybralismy ten co zawsze dziala a potem co zawsze nie dziala
P(Kij) = 1/6
W - ze pierwszy nie dziala i potem drugi dziala dwa razy pod rzad
Chcemy policzyc P(K31 v K 21 | W) = P(K31|W) + P(K21|W) = (P(W))^(-1)(P(W|K21)*P(K21)+P(W|K31)*P(K31)) = (suma po i j (P(W|Kij))*P(Kij)) )^(-1)*(P(W|K21)*P(K21)+P(W|K31)*P(K31))
czyli wzor Bayesa

P(W|K21) = 1
P(W|K31) = 1/2
itd
...
te latwo obliczyc, potem podstawiasz wychodzi chyba 6/7

marcinek

Liczba postów : 35
Join date : 2010-10-15

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum